MAKAM-I AŞK

BOYUTLARI : 19.5 X 13.5 cm
SAYFA SAYISI : 64
BASIM TARİHİ : 2014
EDİTÖR : Bilhan Ilgaz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz
YAZAR : Bilhan Ilgaz
FİYAT : 10 TL

 

Zaman öyle bir zaman ki zamanların en güzeli, o zamanda güneş başka doğuyor, gece başka aydınlık, ay başka bir göz alıcı yıldızlar başka bir parlak, yağmur dahi sanki ıslatmıyor, rüzgar eserken bile ıslık çalarcasına nameler söylüyor, sanki doğa bir şey anlatıyor.
 
Gecelerin  en güzeli ay dolunay ve ayın parlayan ışıkları bir pencereden içeri girmiş ve genç bir delikanlıyı gösteriyor. Yüzü öylesine masum ki ay dahi sanki o gece onu seçmiş fakat bir şey var anlaşılamayan uykuda ama uyuyamıyor ter içinde kalmış bağırmak istiyor ama bağıramıyor yardım istiyor adeta bu şekilde kıvranırken bir  anda doğruluyor yatağında ve yüzünde anlaşılamayan bir hâl var.
 
Hemen kalkıyor koşarak elini yüzünü yıkıyor ve hemen abdest alıyor sanki sular bile onun abdest alışına hayran şekilde akıyor. Titreyerek büyük bir arzu ve korkuyu bir arada yaşıyor. Seccadesini serip  namaza başlıyor. O an sanki mahşerde Rabbinin huzurunda ve dünyada değilim dercesine namazını bitiriyor. 
 
Ellerini semaya açarak,
“Allah’ım nedir bu hâl bende, sen ki beni benden daha iyi bilensin beni sana yaklaştıracak beni sende yok edecek sebebe dayandır . Allah’ım beni sana layık kul, Peygamberime layık ümmet ve beni sana kapında  kul eyle ve o kapıyı bana göster.” diyerek dualar ediyor. Bu  genç zamanının çok İleri gelen ailelerinden olan Süleyman efendinin oğlu Yusuf’dur.

Son Güncelleme ( Perşembe, 20 Mart 2014 15:44 )