BASIM AŞAMALARI

Kitabınızı bize içeriği ile getirdiğiniz andan itibaren aşağıdaki süreç başlayacaktır.

 

DOSYANIZ ELİMİZE GELMESİ VE ONAYI

Dosyanızı " www.ebediyetekadaryayınevi.com " adresine gönderebilir, ofisimize gelerek yanınızda getirebilir veya fotokopileri var ise kargo yoluyla bize iletebilirsiniz. Yalnız yazışma posta adresleriniz ile telefon iletişim adreslerinizi var ise e mail adreslerinizi de eklemeyi ihmal etmeyiniz.

Eseriniz imla, anlatım ve edebi yönlerden değerlendirilerek genel kontrolü yapıldıktan sonra 3-4 gün içinde sizinle iletişim kurularak bilgi verilmektedir. Bu sebeple bize dosyalarınızı iletirken yine iletişim bilgilerinizi de göndermeyi unutmayın. İletişim bilgileri bulunmayan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır sakın unutmayınız.

 

YAYINEVİ VE YAZAR ARASINDAKİ SÖZLEŞME

Eserinizi yayınevimiz onayladıktan sonra yazarın yalnızca kendisi ile sözleşme için çağrılırsınız. Gelemeyecek durumda olursanız size e mail yada posta yolu ile ulaştırılır sizde aynı şekilde bize geri yollayabilirsiniz.

Sözleşme imzalandığı andan itibaren anlaşılan tutar makbuz karşılığında elden yada banka hesap numarasına dekont karşılığında yatırılır.

Sözleşmede yer alan tüm maddeler, sözleşme imzalandığı andan itibaren ve anlaşılan ücret yayınevi tarafından alındığı andan itibaren başlamış olacaktır.

 

YAZILAN KİTABIN İÇERİĞİNİN TAM TESLİM EDİLMESİ

a) Kitabınızın sözleşme gereği tam zamanında teslim edilmesi için kitabın içeriğinin de eksiksiz teslim edilmesi zorunludur. Aksi takdirde aksaklıklardan eBediyetekadar yayınevimiz sorumlu olmayacaktır.

b) Bu içerik ( Önsöz, resimler, ekleri vs... ne varsa ) a'dan z'ye herşey.

c) Eğer yazar tarafından hazırlanmış kapak çalışmasının da tam teslimi yok ise sözleşmeye eklenmesi yapılacaklar içine

d) Dosyaya ilave edilecek dipnot, içindekiler, kaynaklar, endeks vb... konularda detaylı bilgi vermeniz de istenecektir.

ISBN NUMARASININ ALINMASI

ISBN (International Standard Book Number), hızla değişen ve gelişen dünyamızda artan bilgi üretimini izleyebilmek ve geniş çapta kullanıma sunmak için 1972 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından hazırlanan ve üye ülkelerin onayı ile yürürlüğe giren bir kitap numaralama sistemidir. Amaç, kitap numaralarının uluslararası bir yöntemle düzenlenerek standardize edilip, Uluslararası Standart Kitap Numarası (ISBN) verilerek belirli bir yayımcının yayınladığı bir materyalin kimliğini tanımlamaktır.

ISBN sistemi, yayınlanan her materyale bir tanımlama numarası verir. Bu numara dört grup ve on haneden oluşur. Birinci grup yayının yapıldığı ülkeyi, ikinci grup yayımcıyı, üçüncü grup materyale ait sıra numarasını belirler. Dördüncü grup da ISBN' nin doğruluğunun denetimini sağlayan tek haneli bir rakamdır.

Örneğin;

ISBN 1995 Türkiye Yayımcı Kataloğunun numarası "ISBN 975-17-1627-6"dır. Bu numarada 975 Türkiye'yi, 17 Kültür ve Turizm Bakan-lığı'nı, 1627 Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ISBN alan yayınını (1995 Türkiye Yayımcı Kataloğu), 6 ise denetim numarasını göstermektedir.

 

EDİTÖR SÜRECİ

Dosyanızdaki tüm imla hatalarının düzenlenmesi, cümle düzenlemeleri yada çıkarılacak yada eklenecek her şey bu süreç içinde yapılır. Sayfa tasarımı böylelikle tamamlanmış olur ki dosya yazara gönderilir.

 

MİZANPAJ ( SAYFA TASARIMI )

Sayfa tasarımı yayınevimiz tarafından hazırlandıktan sonra size gönderilir.Sizde bir kez daha kontrolü yapıp okeyi vermeniz beklenecek anlaşılan zaman içinde. Anlamadığınız bir konu olduğunda hemen bize danışarak istişare ile tamamlayabilirsiniz.

KAPAK TASARIMI

Grafiker tarafından hazırlanan kapak tasarımı da aynı şekilde tamamlandıktan sonra yazara gönderilir. Yazarda kontrollerini yaparak yayınevine okeyi verir.

 

YAZAR ONAYI

Yazar hem dosya hem de kapak tasarımlarını kontrol ettikten sonra yayınevimize teslim eder. Yayınevimizden eklemek yada çıkarmak istediği bölümler konusunda yardım alabilir ve bu şekilde işlem tamamlanır.

 

BASKI VE CİLTLEME

Tüm düzenlemeler yayınevi ve yazar tarafından tamamlandıktan sonra artık baskı zamanı gelmiştir. En yüksek kalitede baskıya girer.Ardından ciltlenerek piyasaya sunmaya hazır hale gelir.

Burada kullanılacak kağıt kalitesi ve cilt esası hakkında anlaşmaya uyulur. Baskı süreci yaklaşık 15 gündür.

 

DAĞITIM VE RAFLAR

Sözleşme gereği basılan kitaplardan size teslim edilecekler teslim edilir. Kalan kısmına bandrolleri yapıştırılır.Sonra dağıtım bayilerine gider. Oradan da artık halkın alabilmesi için raflardaki yerini alır.

Sözleşmede yer aldığı şekilde eksiksiz dağıtımı ve reklamı yapılır.