AKILINIZA TAKILANLAR

İLK NE YAPMAM GEREKİR ?

Kitabınızı " eBediyetekadar Yayınevi "nde yayınlatmaya karar verdiyseniz yapacağınız ilk iş bize dosyanızı göndermek olmalıdır. Başvurunuzu e-mail yoluyla, site aracılığıyla, msn üzerinden dosyalarınızı göndererek veya kargo ya da posta yolunu kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca sormak istedikleriniz için iletişim sayfalarında bulunan telefon numaralarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

GETİRECEĞİM DOSYA NASIL OLMALI ?

Dosyanızın bir an önce işleme girebilmesi için bize çalışmalarınızı word dosyası hâlinde gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz word dosyası A4 kâğıt boyutunda, Times New Roman fontunda ve 12 punto olarak hazırlanmış olmalıdır.

KİTABIN ÇIKMA SÜRECİ NEDİR ?

" eBediyetekadar Yayınevi "nde yazarların kitaplarının çıkması ortalama bir ay sürer. Bu bir aylık süreç kitabın konusuna ve uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Bize dosyalarınızı tam ve eksiksiz olarak gönderdiğiniz takdirde süreci mümkün olduğunca kısa tutmaya özen gösteriyoruz.

YAZARIN KİTAP ÜZERİNDEKİ SÖZ HAKLARI NELERDİR ?

" eBediyetekadar Yayınevi " 'nde yazarlar dosyalarını gönderdikten sonra editörlerimiz dosyayı gözden geçirip üzerinde çalışırlar. Üzerinde çalışılan dosya yazara geri gönderilir ve yazarın onayı alındıktan sonra ancak bir sonraki aşamaya geçilebilir. Yazar yapılan düzeltmeleri gözden geçirir ve dosyayı yeniden editörlerimize ulaştırır. Yazarın onay vermesinden sonraki aşama dizgi aşamasıdır. Dizgi aşaması tamamlandıktan sonra sizlere PDF dosyası hâlinde sunulur ve sizden son olarak onay alınır. Bu sırada kapak tasarımı için çizerimizle görüşebilir, aklınızdan geçenleri aktarabilir, düşüncelerinize uygun bir çizim yaptırabilirsiniz. Kapak tasarımı da size JPEG formatında gönderilir ve burada da yine onayınız alınır. Kitap kapağı ve yapılan düzeltilerle ilgili fikir verme, söz söyleme, yönlendirme hakkına her zaman için sahipsinizdir.

KİTAPLARIN TELİF HAKKI

" eBediyetekadar Yayınevi "nde , çıkartılan kitabın tutması, iyi satması durumunda yazarın yazarlık kariyerinin önüne geçmemek ve yazarı ikinci kitabını yazmaya teşvik etmek amacıyla kitabın tüm haklarını ve gelirin %75'i yazarına bırakır. Dolayısıyla yayınlanan kitabın iyi satış oranları yakalaması durumunda yazarın kâr edebilme şansı olduğu gibi, sonrasında da istediği zaman geleneksel yayıncılığa geçme konusunda da yazar her açıdan serbest kalır.

ÖDEMELER

" eBediyetekadar Yayınevi "ne, ödemelerin yarısını dosyanız üzerinde çalışmaya başlamadan önce, kalan diğer yarısını ise çalışmalar tamamlanıp kitabınız baskıya hazır hâle geldiğinde tahsil eder. " eBediyetekadar Yayınevi " 'ne dosyanızı gönderdiğinizde editörlerimiz kitabınızın kaç sayfa tutacağına karar verirler. Bu arada size, kitabınızı kaç adet yayınlatmak istediğiniz sorulur. Kitabınızın kaç sayfa olduğu, kaç adet yayınlanacağı belirlendikten sonra size bir ödeme planı çıkartılır. Bu anlaşma üzerinde diğer süreçlere geçilir.

DAĞITIMCILAR VE KİTAPÇILARLA OLAN ÇALIŞMA ŞEKLİ

" eBediyetekadar Yayınevi ", klasik bir yayınevinin yaptığı tüm çalışmaları fazlasıyla yapar. Kitabınız çıktığı andan itibaren sözleşmede imza altına alınan tüm detaylara dayanarak,tüm dağıtımcılara ve online kitap satışı yapan sitelere kitabınızın tanıtım bültenleri gönderilir. Yapılan çalışmalar sonucunda gelen siparişler hiç vakit kaybetmeden ilgili dağıtımcı ve kitapçılara hızlı bir şekilde ulaştırılır. Kitabın hangi dağıtımcıya ve hangi kitabevlerine ne sayıda gideceğine dağıtımcılar ve kitabevleri kendileri karar verirler. " eBediyetekadar Yayınevi " işe, beş yüz adet kitabın dağıtımını sağlamakla başlar. Bu beş yüz adet kitap ( ana dağıtımcı ve diğer dağıtımcılar vasıtasıyla kitabevlerine ulaştırılır. Ana dağıtımcı firmayla yapılan anlaşma gereği kitaplar dağıtıma yüzde elli beş - yüzde altmış iskonto oranları ile verilir. Dağıtımcılar bu kitapları yüzde kırk - yüzde elli iskonto oranlarıyla kitabevlerine ulaştırırlar. Kitabevleri aldıkları kitapları vitrinlerinde satışa çıkartırlar ve satmayan kitapları dört-beş ay sonra dağıtım şirketlerine iade ederler. " eBediyetekadar Yayınevi " beş ya da en geç altı ay sonra iadeler tamamlandığında, satış oranlarına bakar ve yazarlarına aralarındaki sözleşmede geçen yüzdelik oran baz alınarak,ödemelerini nakit olarak yapar.